1. خانه
  2. /
  3. روانشناسی
  4. /
  5. زندگی بهتر با هوش سیستمی

زندگی بهتر با هوش سیستمی

وزن: 0.51 kg
ابعاد: 21.5 × 14.5 × 1.5 cm
شناسه محصول: HSA215
65,000 تومان

موجود در انبار

هوش سیستمی ظرفیت ذاتی قابل یادگیری است که از طریق آن می‏توانیم با سیستم‌های گوناگونی در زندگی مان تعامل برقرار کنیم. هدف اصلی این کتاب الهام‌بخشیدن به خوانندگان برای پرورش این ظرفیت در خود و کمک به آن‌ها برای تعامل با مردم و جهان اطرافشان با یک چشم انداز جدید است. این کتاب خوانندگان را تشویق می کند تا ببینند که چگونه همه ما در یک جهان سیستمی زندگی می کنیم و چگونه می‏توانیم بر اساس آن به گونه ای متفاوت احساس، فکر و رفتار کنیم.

این کتاب هشت بُعد هوش سیستمی را ارائه می نماید. نشان می‏دهد که چگونه می‏توانیم با بهبود و توسعه درک سیستمی، سیستم‌ها را بهتر ببینیم و درک کنیم. نه‌تنها خواننده را مجبور می کند تا سیستم‌های اطراف خود را ببیند بلکه بتواند تشخیص دهد که در عمل، با بهره گیری از توانایی هماهنگی می تواند سیستم‌ها را حس کند. کتاب به کشف تفکر می پردازد و اینکه سیستم‌ها چگونه فرآیندهای اندیشه را می سازند و چگونه می توانیم روش‌های فکر کردن را گسترش دهیم. اثرات سیستمیک تعامل مثبت با دیگران را مشخص می کند. نشان می دهد یک روحیه ی اکتشافی به رشد و بهبود سیستم‌های موجود کمک می کند یا راه های جدیدی برای انجام کارها ایجاد می کند. بر مهارت و آمادگی لازم برای پاسخگویی اثربخش درون سیستم‌ها تأکید می کند. ترویج کنش خردمندانه ما را قادر می سازد تا به گونه ای جامع بتوانیم با سیستم‌ها کار کنیم، در صورت نیاز چشم اندازی بلندمدت را بپذیریم و احساسات و هیجانات مخرب را مدیریت کنیم. این کتاب بر اهمیت نگرش مثبت برای رفتاری مستمر مبتنی بر هوشمندی سیستمی تأکید می کند.

این کتاب بر سیستم‌هایی متمرکز شده که به طور روزمره با آن‌ها سروکار داریم. مانند خانواده، محل کار، جامعه. این سیستم‌ها از طریق تفکرات، رفتارها و روابط با دیگران ایجاد می شوند. این‌ها سیستم‌هایی هستند که زندگی ما را شکل می دهند، اما امکان تغییر در آن‌ها را نیز برای ما فراهم می نمایند.

توضیحات کتاب

دیگر کتاب های نویسنده کتاب

محصولات مشابه

فهرست
a